نمونه سوال برنامه نویسی (حلقه های متداخل و آرایه ها)

بازدید: 203 بازدید

برنامه نویسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که امروزه نه تنها برای هنرجویان، فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته کامپیوتر، بلکه برای سایر رشته‌ها و زمینه‌ها نیز به شکل ضروری، مورد نیاز است. سالانه بر تعداد موقعیت‌های شغلی که مرتبط با برنامه‌نویسی هستند و یا پیش‌نیاز اصلی آن‌ها برنامه‌نویسی است، افزوده می‌شود. قطعا در این مسیر، دانشجویان نیازمند یادگیری و کسب مهارت‌های برنامه‌نویسی هستند.

در ادامه تعداد ۱۵ سوال برنامه نویسی در مورد «حلقه­ های متداخل و آرایه ­های یک بعدی» به همراه پاسخ آنها به زبان سی ­شارپ برای شما تهیه شده، که می­تواند به افزایش مهارت شما در برنامه نویسی و همچنین افزایش قدرت تحلیل ­تان کمک کند.

 1. برنامه­ ای بنویسید که جدول ضرب را ایجاد و در خروجی چاپ کند.جدول ضرب
 2. برنامه ای بنویسید که اعداد اول بین ۲ تا ۱۰۰ را پیدا و چاپ کند.
 3. برنامه ای بنویسید که خروجی زیر را تولید کند.خروجی اعداد
 4. با استفاده از حلقه­ های تکرار تودرتو شکل زیر را ایجاد کنید.شکل مثلث در سی شارپ
 5. برنامه ای بنویسید که توسط کاراکتر █ یک مستطیل طراحی کنید. (سایز مستطیل را از کاربر بگیرید).چاپ مستطیل در سی شارپ
 6. برنامه ای بنویسید که تمامی اعداد دو رقمی که هر دو رقم آنها فرد هستند را در خروجی نشان دهد.
 7. برنامه­ ای بنویسید که تمامی اعداد سه رقمی که خودشان با مقلوبشان برابرند و همچنین تعداد آنها را محاسبه و در خروجی چاپ کند.
 8. برنامه ­ای بنویسید که عددی از ورودی دریافت کند و سری فیبوناچی قبل از آن را تولید و در خروجی چاپ کند.(نکته:سری فیبوناچی، سری است که هر جمله آن از جمع دو جمله قبلی به وجود می­ آید.)چاپ سری فیبوناچی در سی شارپ
 9. برنامه ای بنویسید که معدل ۵ هنرجو را از ورودی خوانده و در آرایه­ ای قرار می ­دهد، سپس بیشترین معدل و محل وجود آن را پیدا می­ کند و در خروجی نمایش دهد.
 10. برنامه­ ای بنویسید که ۵ عدد از ورودی خوانده و سپس آنها را به ترتیب معکوس در خروجی چاپ کند.
 11. برنامه­ ای بنویسید که نمرات ۱۰ هنرجو را از ورودی خوانده و سپس نمرات بالای میانگین کلاس را در خروجی چاپ کند.
 12. برنامه ­ای که یک رشته را از ورودی خوانده سپس تمامی حروف کوچک آن را به حروف بزرگ تبدیل و در خروجی چاپ کند. (نکته: تفاوت کد اسکی حروف کوچک و بزرگ ۳۲ است. یعنی اگر از کد اسکی حروف کوچک ۳۲ واحد کم شود به حروف بزرگ تبدیل می­ شوند.)
 13. برنامه ­ای بنویسید که یک آرایه صحیح از اعداد به طول ۱۰ از ورودی دریافت کند، سپس تمامی اعداد تکراری را از آرایه حذف کند و آرایه را در خروجی چاپ کند.
 14. برنامه­ ای بنویسید که رشته­ ای را از ورودی خوانده و مجموع ارقام درون رشته را محاسبه و در خروجی چاپ کند.مجموع ارقام رشته
 15. برنامه­ ای بنویسید که رشته­ ای را از ورودی خوانده موارد زیر را مشخص کند.
 • تعداد حروف کوچک
 • تعداد حروف بزرگ
 • تعداد حروف صدا دار
 • تعداد ارقام موجود در رشتهبرنامه نویسی سی شارپ

برای دریافت پاسخ سوالات فوق بر روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید محصول

ادامه مطلب