نمونه سوال تجارت الکترونیک و امنیت شبکه

بازدید: 144 بازدید

کتاب «تجارت الکترونیک و امنیت شبکه» ششمین کتاب کارگاهی است که ویژه رشته شبکه و نرم افزار رایانه تالیف شده است. این کتاب شامل پنج پودمان است و هر پودمان دارای یک یا چند واحد یادگیری است. پودمان های این کتاب به شرح زیر است:

پودمان اول: با عنوان «ایجاد کار و کسب الکترونیکی» با استفاده از تکنیک‌های ایده پردازی و تدوین بوم مدل کار و کسب، پرسونا و نقشه سفر مشتری، حداقل محصول پذیرفتنی یک کالا یا خدمت را در قالب یکی از بسترهای تجارت الکترونیکی به عنوان راه حل یک مسئله به مخاطب ارائه می‌کند.

پودمان دوم: عنوان «توسعه کار و کسب الکترونیکی» دارد که با توجه به رعایت الزامات قانونی یک کار و کسب الکترونیکی و مفهوم سئو و بازاریابی دیجیتالی، با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز، شایستگی ایجاد یک فروشگاه اینترنتی را کسب می‌کند.

پودمان سوم: «راه اندازی مسیریاب» نام دارد که در آن، اجزای یک مسیریاب مورد شناسایی قرار گرفته و در شبکه راه اندازی می شود. سپس با استفاده از مسیریابی به شبکه های دیگر متصل شده و سرویس های یک مسیریاب را راه اندازی می کند.

پودمان چهارم: با عنوان «تنظیمات امنیت شبکه» به مراحل تست آسیب پذیری های شبکه و شناسایی روش های مقابله با حملات، پیکربندی فایروال ویندوز و پیکربندی فایروال میکروتیک می پردازد.

پودمان پنجم: عنوان «نصب و راه اندازی شبکه افزارها» را دارد که در آن هنرجو ضمن آشنایی با انواع دوربین های تحت شبکه و تجهیزات ضبط تصاویر آنها، برای یک فضای محدود به وسیله نرم افزار جانمایی دوربین را انجام می دهد و با استفاده از امکانات نرم افزاری دوربین، تصاویر دوربین ها را از طریق شبکه محلی و اینترنت انتقال می دهد.

در ادامه نمونه سوالات هر پودمان قرار گرفته است که می‌توانید از لینک مربوطه آن را دانلود کنید.

نمونه سوال پودمان اول هنرستان دخترانه شهید اکرامی 

نمونه سوال پودمان دوم (به زودی)

نمونه سوال پودمان سوم (به زودی)

نمونه سوال پودمان چهارم (به زودی)

نمونه سوال پودمان پنجم (به زودی)

ادامه مطلب