خانه / دوازدهم / نصب و نگهداری تجهیزات شبکه و سخت افزار / نمونه سوال نصب و نگهداری تجهیزات شبکه و سخت افزار

نمونه سوال نصب و نگهداری تجهیزات شبکه و سخت افزار

به مجموعه‌ دو یا چند رایانه که از طریق رسانه‌های ارتباطی با یکدیگر در ارتباط هستند و می‌توانند منابع خود را در اختیار سایر رایانه‌های موجود قرار دهند، «شبکه» می‌گویند. این منابع می‌تواند سخت افزاری مثل پرینتر، هارد و … یا نرم افزاری مثل فایل، برنامه و … باشد.

شبکه‌های کامپیوتری زندگی انسان‌ها را تغییر داده است. مردم می‌توانند از داخل خانه در حالی که روی مبل راحتی نشسته‌اند و مراقب کودکان خود هستند ، همزمان کارهای مربوط به شغل و یا تجارت خود را انجام دهند. شرکت‌ها می‌توانند کنفرانس ویدئویی با یکدیگر برقرار کنند و نرم افزارهای خود را به اشتراک بگذارند. شبکه‌های کامپیوتری در کنار تمامی مزایای خود ضعف‌هایی نیز دارند. هکرها به طور دائم در حال نفوذ به سیستم‌ها هستند و اطلاعات مهم شما ممکن است به سرقت برود ، شبکه‌ها ممکن است مشکلات فنی نیز داشته باشند و یا به کلی خراب شوند و از دسترس خارج گردند.

همانگونه که شبکه‌های کامپیوتری بخش بزرگی از زندگی ما را دربر گرفته‌اند ، مشاغل متخصص و مدیر در شبکه‌های کامپیوتری نیز مورد توجه و اهمیت بسیاری قرار گرفته‌اند. وقتی یک شبکه به هر دلیلی از کار می‌افتد و متوقف می‌شود ، بسیاری از کسب و کارها نیز از انجام فعالیت خود باز می‌مانند تا زمانی که آن شبکه دوباره به کار افتد. بررسی مشکلات به وجود آمده در شبکه و برطرف کردن آن ، فعالیت شماره یک و کلیدی ترین وظیفه یک کارشناس شبکه است.

درس «نصب و نگهداری تجهیزات شبکه و سخت افزار» یکی از دروس خوشه شایستگی‌های فنی رشته شبکه و نرم‌افزار است، که برای هنرجویان  سال دوازدهم  در نظر گرفته شده است.

این پست به مرور زمان به روز می‌شود و نمونه سوالات مربوط به درس نصب و نگهداری تجهیزات شبکه و سخت افزار در آن قرار می‌گیرد.

نمونه سوال پودمان اول

نمونه سوال پودمان اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *