جمعه , شهریور ۳۱ ۱۴۰۲

چگونه می توان یک OU را حذف کرد

برای سازماندهی اشیا در محدوده یک دامنه، واحد سازمانی (Organization Unit) ایجاد می‌کنند که یک گروه مدیریتی است و می‌تواند شامل اشیایی از قبیل حساب کاربری، رایانه، چاپگر و … باشد. به واحد سازمانی به اختصار OU می‌گویند.

بعد از پیکربندی DC ابزارهایی برای مدیریت Domain و اشیا آن نصب می‌شوند. از جمله این ابزارها، ابزارهای مدیریتی Active Directory Users and Computers است که برای مدیریت اشیا و حساب‌ها به کار می‌رود.

به دلیل اینکه در هنگام ایجاد OU گزینه Protect container from accidental deletion انتخاب شده است، در حالت عادی نمی­توان OU را حذف کرد. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید.

  • از منوی view ابزار مدیریتی Active Directory users and computer گزینه Advanced features را انتخاب کنید تا ویژگی­‌های پیشرفته در اختیار شما قرار گیرد.
  • روی OU­ ای که می­‌خواهید آن را حذف کنید راست کلیک کنید و از منوی ظاهر شده گزینه properties را انتخاب کنید تا پنجره properties این OU ظاهر شود.
  • از پنجره properties برگه object را انتخاب کنید و گزینه Protect object from accidental deletion را از حالت انتخاب خارج کنید. سپس روی OK کلیک کنید. مانند شکل زیر.

چگونه می توان ou را حذف کند

یک نظر

  1. سلام خواستار نمونه سوالات فنی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *